"Piersią spoko"

Malwina Okrzesik, Janusz Okrzesik

piersia spoko

"Prawdziwy "niezbędnik" mlodej mamy, pomocny w często burzliwych i pełnych niespodzianek początkach macierzyństwa."

Malwina jest psychologiem, od wielu lat zajmuje się przygotowaniem kobiet i par do porodu w Szkole Rodzenia. Jest Międzynarodowym Dyplomowanym Konsultantem IBCLC, oraz od niedawna koordynatorem krajowym IBLCE. Jest mamą trzech synów: Franka (13 lat), Władka (10 lat) i Wojtka (1 rok). Z urodzenia jest warszawianką, mieszka i pracuje w Bielsku-Białej.

Janusz z wykształcenia jest dziennikarzem i politologiem. akademickim wykładowcą, prywatnie - miłośnikiem kobiecych piersi. Jest tatą Franka, Władka i Wojtka.

Poradnik napisany ze świetnym wyczuciem tematu. Przekazuje wiele praktycznych rad w sposób przystępny i w zgodzie z aktualną wiedza na temat karmienia piersią. Tłumaczy fizjologiczne zjawiska, uczy jak karmić  malucha, jak ocenić, czy jest najedzony i jak poradzić sobie w razie kłopotów. Dużo uwagi poświęca przeżyciom i potrzebom młodych mam na każdym etapie ich mlecznej drogi, wzmacnia ich poczucie własnej wartości i kompetencji. Pomaga zrozumieć dziecko i jego potrzeby. Do niczego nie zmusza, lecz wspiera matki w ich wyborze.

Nic dziwnego, że taki własnie jest ten poradnik. Autorka jest psychologiem i konsultantem laktacyjnym z wieloletnim doświadczeniem, a Autor tatą trzech wykarmionych piersią synów.

I co bardzo cenne - poradnik zwiera dużą dawkę humoru, który bardzo przydaje się rodzicom w czasem cudownym, czasem upiornym zamieszaniu, które stwarza przyjście na świat małego Człowieka.

 

Najnowsze artykuły