"Guide to Childbirth"

("Przewodnik po porodzie")

Ina May Gaskin

Guide to childbirth

"Najlepszą metodą jaką znam, by uporać się ze strachem, wywołanym źle kończącymi się historiami porodów, jest przeciwstawienie im tych napełniających nadzieją."

Ina May Gaskin

Autorka, w oparciu o ponad trzydziestoletnie doświadczenie, dzieli się wiedzą i radością z naturalnego porodu, przez pokazanie kobietom jak ufać swojemu ciału, by mogły w pełni doświadczyć zdrowego porodu. Poradnik, oparty na modelu położnictwa skupionym na kobiecie, daje przyszłym matkom wszechstronną wiedzę na tematy takie jak: więź między umysłem i ciałem czy prowadzenie porodu bez zbędnych ingerencji technologii medycznej.

Ina May Gaskin jest jedną z głównych działaczek wśród położnych na całym świecie. W 1971 roku ufundowała ośrodek pod nazwą "Farm Midwifery Center", który w 2003 roku przekroczył znacznie liczbę 2500 przyjętych porodów (z czego 1200 przyjęła sama Ina). Wykłada na całym świecie, na konferencjach dla położnych i na uniwersytetach, zarówno dla studentów, jak i dla wykwalifikowanej kadry położniczej. Przez sześć lat (1996 - 2002) byłą przewodniczącą Midwives’ Alliance of North America (Sojusz Położnych Ameryki Północnej), a w roku 1997 otrzymała dwie prestiżowe nagrody: ASPO/Lamaze Irwin Chabon Award i Tennessee Perinatal Association Recognition Award. W 2003 roku Uniwersytet w Yale odznaczył ją honorowym tytułem Visiting Fellow of Morse College.

Więcej i bardziej szczegółowych informacji mogą Państwo szukać na stronie samej autorki: www.inamay.com. Strona jest anglojęzyczna, więc w razie problemów z tłumaczeniem proszę o kontakt przez formularz na stronie lub email.

Najnowsze artykuły